Висновки та рекомендації

Автор: Яна от 21-04-2017, Прочитали: 466

 

 

 

<!-- [if mso & !supportInlineShapes & supportFields]> SHAPE \* MERGEFORMAT <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] --> <!-- [if mso & !supportInlineShapes & supportFields]>

 

НОВОФЕДОРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ВИСНОВКИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

Засідання постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів

 

від 21 квітня 2017 року                                                                         №2

с. Новофедорівка

 

Про встановлення місцевих

податків і зборів на 2018 рік

на території  ради

 

            На виконання вимог пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо перегляду ставок податків на наступний рік, адаптації до норм Європейського законодавства відповідно до прийнятого Закону України від 20.12.2016 року №1791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», керуючись статтею 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, комісія пропонує:

      Винести на розгляд сесії питання щодо встановлення на території Новофедорівської сільської ради наступні місцеві податки і збори на 2018 рік:

 

1. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

 

1.1  Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової нерухомості

Об'єкт оподаткування

Ставка податку (у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року )

Об’єкти житлової нерухомості

 

1. Будівлі, віднесені до житлового фонду

 

1.1. Житловий будинок:

 

1.1.1. Житловий будинок садибного типу, який складається з:

 

а) житлових приміщень

0,5

1.1.2.  Житловий будинок квартирного типу різної поверховості

0,5

1.2. Прибудова до житлового будинку садибного типу

0,5

1.3. Прибудова до житлового будинку квартирного типу різної поверховості

0,5

1.4. Квартира

0,5

1.5. Котедж

1

1.6. Кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах

0,3

2. Дачні будинки

1

3. Садові будинки

0,5

4. Інші об’єкти житлової нерухомості, віднесені до житлового фонду

0,5

 

1.2  Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів нежитлової нерухомості

                                                                                                                            

Об'єкт оподаткування

Ставка податку                                       (у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року

Об’єкти нежитлової нерухомості

 

1. Будівлі готельні :

 

готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати

1,5

 ресторани та бари

1,5

туристичні бази, табори для відпочинку, будинки відпочинку

1,5

2. Будівлі офісні (будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей)

0,5

3. Будівлі торговельні та для надання послуг:

 

торгові центри, універмаги, магазини,     в т.ч.  :

       -  до 100 кв.м.

 

                          0,5

       -  від 100 кв.м.  до 300 кв.м.

0,5

       -   понад  300 кв.м

1,0

станції технічного обслуговування автомобілів

1,0

 їдальні, кафе, закусочні

1,0

будівлі підприємств побутового обслуговування

0,3

бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування

1,0

4. Гаражі:

 

гаражі (наземні й підземні)

0,5

криті автомобільні стоянки

0,5

5. Будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки)

1,5

6. Господарські (присадибні) будівлі -  допоміжні (нежитлові) приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо)

0,01

7. Інші об’єкти нежитлової нерухомості

0,01

 

2. Транспортний податок 

       1. Платники податку

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

2. Об’єкт оподаткування

      2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального".

Щороку до 1 лютого податкового (звітного)року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

 

3. Ставки земельного податку за земельні ділянки різних категорій, які розміщені на території земель Новофедорівської сільської ради

Встановити наступні ставки земельного податку:

-  для сільськогосподарських угідь - 0,03 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

-  за земельні ділянки під житловим фондом (присадибна ділянка)- 0,2 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

-  за земельні ділянки під індивідуальне гаражне будівництво - 0,2 відсотка;

- за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) – у розмірах ставок орендної плати за користування земельними ділянками несільськогосподарського призначення, від нормативної грошової оцінки;

- земельні ділянки надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами - 0,03 відсотка; 

- земельні ділянки, на яких не проведено грошову оцінку за межами населених пунктів – 0,2 відсотків від нормативної грошової оцінки.

-  інші земельні ділянки - 1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки.

             

4. Орендна плата на території Новофедорівської сільської ради

       Ставка (відсотки від нормативної грошової оцінки) орендної плати за земельні ділянки різних категорій, які розміщені на території Новофедорівської сільської ради на 2018 рік:

 

Цільове призначення земельної ділянки

Розмір річної орендної ставки за користування землею (відсоток від нормативної грошової оцінки землі)

1

2

ведення особистого селянського господарства та ведення товарного сільськогосподарського виробництва

3

ріллі, сіножаті та пасовища, багаторічні насадження

3

для житлової забудови (приватний житловий фонд), для гаражно-буді­вельних кооперативів (які не є суб'єктами підприємницької діяльності), для громадян (не для підприємницької діяльності)

3

в тому числі:

 

для юридичних осіб

10

для фізичних осіб

3

для будівництва та обслуговування об’єктів комерційного спрямування  (магазини, кафе, ресторани, готелі (мотелі, хостели), тимчасові споруди, які здійснюють торгівельну діяльність, розважальні комплекси та інші об’єкти торгівлі)

11,5

рекреаційного і оздоровчого призначення (земельні   ділянки,   зайняті   територіями  будинків  відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, для дачного будівництва)

10,5

громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування (релігійних організацій, політичних партій та інші неприбуткові організації)

3

промисловості (розміщення   та  експлуатації  основних,  підсобних  і  допоміжних будівель та споруд промислових,  транспортних та інших   підприємств,   їх   під'їзних  шляхів,  інженерних  мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд, виробнича діяльність тощо)

10

транспорту:

Категорія: Робота постійних комісій