ро результати роботи фахівця із соціальної роботи Шашко О.М.

Автор: Виктория от 28-02-2013, Прочитали: 2296

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

Про результати роботи фахівця

із соціальної роботи Шашко О.М.  

 

            На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича  щодо здійснення модернізації соціальних служб для повного охоплення увагою держави найуразливіших громадян, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», та відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 26 квітня 2012 року № 228/0/15-12/56 «Про покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення», до Голопристанського району на створення додаткових 17 штатних одиниць - фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відповідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.05.2012 № 355 «Про розподіл додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2012 рік» надійшла дотація у сумі 539,4 тис. грн., за рішенням сесії районної ради від 31 травня 2012 року № 229 всі кошти були зараховані на  рахунок щодо оплати праці фахівців із соціальної роботи, завдяки чому з 05 липня 2012 року розпочали свою діяльність у 12 сільських радах 14 фахівців із соціальної роботи, у тому числі 3 – у місті.

Введення додаткових посад фахівців з соціальної роботи дозволило вийти на принципово інший рівень організації соціальної роботи та своєчасного надання соціальних послуг.  Нарешті стає можливим забезпечення доступності соціальних послуг, особливо в невеликих населених пунктах.  Так, за період роботи фахівців із соціальної роботи (далі ФСР) з липня по грудень минулого року, по області відвідано  72,3 тис. сімей, що складає приблизно 27% від проживаючих сімей в області  або 7, 6 %  від загального населення (загальна кількість населення області -1083400, з них міського населення – 662500 та сільського – 420900), з них 52017 сімей – у селах (72%); 20356 – у містах (28%). Середній показник на 1 ФСР склав 3 сім’ї в день.

  Під час візитів виявлено понад 14 тис. сімей  з ранніми ознаками кризових явищ, які потребують підтримки з метою недопущення потрапляння в складні життєві обставини.  Виявлено 2077 сімей (в них дітей: 4233), як таких що вже перебувають у складних життєвих обставинах, з них 1474 сім’ї – у селах (71 %);  603 – у містах (29%).

З метою попередження сімейних криз та надання  соціальних послуг  сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах (СЖО)  центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з залученням суб’єктів соціальної роботи у  2012 році  виявлено, проінспектовано, поставлено на облік 3232 сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, з них виявлено фахівцями із соціальної роботи 2077 сімей, що складає  64 відсотка від загальної кількості виявлених сімей.

          Протягом 2012 року 1753 сім’ї були охоплені соціальним супроводом,  з них фахівцями із соціальної роботи - 1292 сім’ї ( 74 % від загальної к-ті сімей під супроводом).

За 2012 рік  сімей, охоплених соціальним супроводом з приводу насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми – 70.  Знято з соціального супроводу – 27 сімей.

            Відповідно вищезазначених показників, а саме загальної кількості звернень щодо насильства або реальної загрози його вчинення, з приводу жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми – 600, кількість здійснених соціальних інспектувань – 674 (в тому числі вторинних) становить  100%, але кількість сімей охоплених соціальним супроводом – 70, невелика відносно кількості сімей, у яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення – 452.

        Фахівцем із соціальної роботи Голопристанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шашко О.М. який працює на території Новофедорівської сільської ради, за період своєї діяльності (з 10 липня 2012 року по 29 січня 2012 року було виявлено 20 сімей і 1 неповнолітню особу, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, а саме:

 -  інвалідність батьків чи дитини - 4

 -  алкогольна залежність одного члена сім’ї - 2;

 -  вимушена міграція - 4;

 - сирітство - 2 ;

 - безпритульність - 1 ;

 - зневажливе ставлення та складні стосунки в сім’ї  - 6;

- інше - 1 .     

    Взято під соціальний супровід 10 сімей в них 23 дитини і 1 неповнолітню вагітну особу, з них знято 3 з позитивним результатом (оздоровлені діти, налагоджені взаємовідносини в сім’ї, залучено до гурткової роботи, спортивних секцій, налагоджені стосунки з родиною, оформлено відсутні документи, поінформовано з правових питань, складено позовну заяву, покращено відвідування дитиною школу, сприято в отриманні від спонсорів одягу, канцелярських товарів, коштів, поліпшено психоемоційний стан дитини).

    Фахівцем із соціальної роботи спільно із депутатським корпусом та працівниками Новофедорівської сільської ради, дільничним інспектором міліції, медичними працівниками лікарських амбулаторій, вчителями загальноосвітніх закладів, волонтерами із соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю здійснено 53 соціальних інспектування з метою з’ясування основних потреб сім’ї  та надання соціальних послуг.

    Станом на 02.01.2013 року по Новофедорівській сільській раді рахується 317 сімей в них 437 дітей. За період роботи занесені в місцевий банк даних:

15 – багатодітних сімей в них 52 дитини;

30 - одинокі матері в них 42 дитини;

5  - опікунські сімї в них 7 дітей ;

1 – неповнолітня вагітна особа;

1 – з місць позбавлення волі;

10 -  умовно засуджених;

3 - громадські роботи;

        На території Новофедорівської сільської ради фахівцем із соціальної роботи спільно з інспектором по охороні правопорядку в загальноосвітніх закладах було проведено 6 лекцій на правову та профілактичну тематику. Проведено ряд заходів, направлених на недопущення повторних злочинів  та правопорушень осіб, які проживають  на території Новофедорівської сільської ради  що перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції району, а саме прочитано: 1 групова лекція, 20 індивідуальних бесід та консультацій. Також фахівцем із соціальної роботи та інспектором по охороні правопорядку за повідомленням Голопристанського РП Цюрупинського МВ КВІ УДДУ було проінспектовано 14 осіб які  перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції району, щодо попередження та недопущення повторних злочинів та правопорушень. За даний час поширено 260 інформативно-просвітницьких матеріалів ( буклетів, плакатів, пам’ятків ) щодо профілактики поширення ВІЛ/СНІДу, незаконного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, попередження злочинів та правопорушень,  та популяризації здорового способу життя серед молоді, проходження флюорографічного обстеження. В серпні місяці в с. Залізний Порт проводилась акція              « Цигарка на цукерку», в якій взяли участь 80 громадян

     Одним з основних напрямів реалізації роботи фахівців є запобігання соціальному сирітству, подолання бездог­лядності та безпритульності серед дітей. Це реалізується з метою організації результативної роботи щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації без­доглядних і безпритульних дітей, розвиткові сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схиль­них до бродяжництва.

Основними завданням цього напрямку є:

1. Удосконалення системи соціальної роботи із сім`ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах.

2. Запобігання соціальному сирітству дітей з раннього віку, сприяння діяль­ності в родопомічних закладах консультаційних пунктів соціально-психологічної допомоги, центрів матері та дитини, для чого:

-  запобігати відмові батьків від дітей раннього віку, в тому числі дітей зі вродженими вадами розвитку

- своєчасно виявляти бездоглядних і безпритульних дітей, улаштовувати
їх на виховання в заклади соціального захисту (сімейного типу);
- виявлення дитини, яка залишилася без батьківського піклування.
3. Удосконалити процес реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей і їх
сімей
.

4.  Попередження насильства в сім’ї та жорстокого проводження з дітьми.

<!--[if gte mso 9]> <!--[if !mso]> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } <!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Категорія: Проекти рішень на черговий виконавчий комітет