Положення про туристичний збір

Автор: Виктория от 2-01-2013, Прочитали: 1196

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

                                                                                                   Додаток №5

                                                                                                   до рішення   сесії 

                                                                                                   від 08.07.2011  № 143

 

 

Положення  про  туристичний  збір

1. Загальні положення

Туристичний збір установлюється відповідно до Податкового кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

2. Платники та об’єкти збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію села Залізний Порт, на якій діє рішення сільської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання   із зобов`язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

2.2.1 постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

2.2.2 особи, які прибули у відрядження;

2.2.3 інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

2.2.4 ветерани війни;

2.2.5 учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

2.2.6 особи, які прибули за путівками та курсівками в санаторії та пансіонати.

2.2.7 дитячі оздоровчі заклади.

3. Ставка збору

 Ставка встановлюється у розмірі  1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 4 цього Положення.

4. База справляння збору

4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, будинках (квартирах), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму, за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в`їзд (віз), обов`язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов`язані з правилами в`їзду.

5. Податкові агенти

 Згідно з рішенням сільської  ради справляння збору може здійснюватися:

5.1 адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами та закладами відпочинку;

5.2 квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

5.3  юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

6. Особливості справляння збору

 Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов`язаних з тимчасовим проживанням, і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

7. Порядок сплати збору

7.1. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця. Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання  не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов`язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

<!--[if gte mso 9]> <!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Категорія: Місцеві податки та збори