ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР: ПРО ПЛАТНИКІВ; ПРО СТАВКИ ПОДАТКУ

Автор: Виктория от 31-05-2019, Прочитали: 523

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР:

ПРО ПЛАТНИКІВ;

ПРО СТАВКИ ПОДАТКУ

Усі подорожуючі громадяниУкраїни, іноземці та особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, де діє рішення сільської, селищної або міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі), є платниками туристичного збору.

Місця проживання (ночівлі):

гуртожитки для приїжджих, готелі, кемпінги, мотелі, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

житлові будинки, прибудови до житлового будинку, квартири, котеджі, кімнати, садові (дачні) будинки, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Не сплачують збір особи, які постійно проживають у селі/селищі, місті, радами яких встановлено такий збір; резиденти у відрядженні; інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I гр. або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); ветерани війни; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; особи, які прибули за  путівками  (курсівками)  на  лікування, оздоровлення, реабілітацію до оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію ЦОВВ, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я; діти віком до 18 років; дитячі оздоровчі та санаторно-курортні заклади; члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

У 2019 році ставка туристичного збору для однієї особи за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), згідно з рішенням Новофедорівської сільської ради, для внутрішнього туризму складає 0,25% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, тобто 10,43 грн., для в'їзноготуризму – 0,4% або 16,69 грн.

 Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти: юридичні особи, філії, інші відокремлені підрозділи, фізичні особи - підприємці, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою   їх    тимчасового    розміщення   у

місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; юридичні особи, які уповноважуються місцевою радою справляти збір на умовах договору.

Фіксована сума збору сплачується незалежно від вартості проживання, авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам. Розміщенняплатника збору проводиться виключно за наявності документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору.

Збір зазначається окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

За порушення сплатитуристичного збору застосовується штраф у розмірі:

платник збору 850 грн., податковий агент 1700 грн., повторне порушення за рік 3400 грн.

Протоколи складаються органами Національної поліції України.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно)   кожного   місяця   на  підставі рішення відповідної місцевої ради.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення, у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

Податкові агенти складають податкові декларації з туристичного збору за звітний (податковий) квартал.

Порядок справляння туристичного збору висвітлений у ст. 268 Податкового кодексу України.

 

Херсонське управління Головного управління ДФC у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

73008, м.Херсон, вул. І. Кулика, 143а

Офіційний веб-портал ДФСУкраїни: http://sfs.gov.ua/

Інформаційно-довідковий департаментДФС: 0-800-501-007

Субсайт територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі офіційного  веб-порталу ДФС: http://kherson.sfs.gov.ua

 

 

 

Категорія: Місцеві податки та збори