Про звіт виконання програми соціально-економічного розвитку Новофедорівської сільської ради за 2012 рік

Автор: Виктория от 29-01-2013, Прочитали: 1810

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

  НОВОФЕДОРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО РАЙОНУ

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 23.01.2013 року                                                                 № 1

с. Новофедорівка

 

Про звіт виконання програми

соціально-економічного розвитку

Новофедорівської сільської ради

за 2012 рік

 

 

Діяльність виконавчого комітету у 2012 році зосереджувалася на виконанні актів Кабінету Міністрів України щодо соціально-економічного розвитку України й основних завдань програми економічного, соціального та культурного розвитку Новофедорівської сільської ради на 2012 рік (далі – Програма).

Реалізація заходів Програми сприяла забезпеченню стабільної роботи господарського комплексу та належного функціонування соціальної сфери.  

Зусилля сільської ради та виконавчого комітету  спрямовані на

закріплення позитивних надбань у всіх сферах діяльності -  27 об’єктів господарювання усіх форм власності, з яких  сільськогосподарська галузь представлена 7 фермерськими господарствами, торгівельна галузь  20 торгівельними об’єктами.

Враховуючи той факт, що з 5414,5 га землі сільської ради, майже 65%

рілля, з яких половина – зрошувані землі. Важливим питанням  для сільської ради є розвиток курортно-рекреаційної та сільськогосподарської галузі. З загального обсягу посівних площ під урожай 2012 року зайняті площі під зерновими культурами (пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак ) 1195 га. В порівнянні з попереднім роком, вони збільшились на 3 %.

Основними виробниками сільськогосподарської продукції є ПСП

„Сонячне” , фермера, одноосібники земельний фонд сільськогосподарського призначення у користуванні відповідає 4292 га, в т.ч. ріллі – 3429,4, одноосібники 1057,5 га, фермерські господарства 859,3 га, зокрема ФГ „Надія-В”, „Владислава”, „Фламінго”, які мають в оренді 632,5 га землі. 

На території сільської ради 232 громадян мають земельні ділянки для

ведення особистих селянських господарств, загальною площею 1057,5 га.

Основними культурами на землях для ведення  ОСГ є зернові, томати

та картопля.

Сільською радою проводиться певна робота щодо раціонального

використання  землі на території ради.  За цим показником стоїть виконання місцевого бюджету, та добробут населення.

Протягом 2012 року розглядалися питання вилучення, надання та

раціонального використання земельних наділів. Актуальним питанням залишається використання земельних ділянок наданих для ведення особистих сільськогосподарських господарств громадянам, які виїхали за межі сільської ради і незаконно здають їх в оренду.

 Розвивається тваринництво у приватному секторі. За статистикою по

сільській раді поголів’я складає: ВРХ- 280, свині- 170, кози- 20, вівці- 15,

птиця- 9850, коней- 6, бджоло сім”ї- 100.

Територія Новофедорівської сільської ради має значний потенціал для

розвитку туристичної галузі , що зумовлено географічним положенням місцевості. На території сільської ради функціонує садиба  «Красная горница» с. Залізний Порт. В садибі створені сприятливі умови для туристів в культурно-пізнавальному, спортивно-оздоровчому, водноспортивному, мисливському і інших напрямках.

Введено в експлуатацію 20,287 м2 загальної площі житла, що відповідає  до відповідного періоду минулого року. Традиційно все житло будується індивідуальними забудовниками.

З початку року профінансовано із загального фонду 5 тис.гривень на реалізацію регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення "Власний дім". Програмою скористалося 2 сім’ї сільської ради.

Сільською  радою виділені кошти Комунальній установі з капітального

будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради на виконання робіт:

-         реконструкція очисних споруд 751424,60 тис.грн.

-         реконструкція будівлі амбулаторії с. Залізний Порт 298842,08 тис.грн.

-         реконструкція дорожнього покриття та освітлення центральної частини с. Новофедорівка 211214,0 тис.грн.

-         реконструкція будівлі СБК в с. Новофедорівка 66697,80 тис. грн..

-         профінансовано на проектні роботи та початок будівництва дитячого садка в с. Залізний Порт 196103,20 тис.грн.

-         реконструкція будівлі сільської ради в с. Новофедорівка 42714,30 тис.грн.

-         для проведення експертизи робочих проектів по реконструкції КНС вул. Шкільна та КНС вул. Садова в с. Залізний Порт 1375,31 тис. грн.

Установлено спортивний ігровий комплекс для дітей у дошкільному

навчальному закладі "Теремок" в с. Новофедорівка. Укомплектовано комп`ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет ДНЗ «Теремок».

Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є податок на землю та оренда землі , який складає близько 50% загального бюджету сільської ради. Порівняно з минулими періодами цей показник зменшився, але після затвердження оновленої нормативно-грошової оцінки земель села Залізний Порт надходження від плати за землю значно зростуть.

Мобілізація додаткових коштів забезпечує збільшення фінансування соціальної сфери. Надходження до бюджету минулого року з врахуванням дотації планувалося в сумі 2465,9 тис. грн. фактично надійшло 3029,7 тис. грн.  Так до загального фонду місцевого бюджету за 2012 рік до місцевого бюджету надійшло 2104,8 тис. грн., в тому числі отримано дотації в сумі  534,8 тис. грн.   За доходами загального фонду планові показники виконано на 113 %, а за доходами спеціального фонду виконання становить 155% при уточнених планових показниках 569,0 тис.грн. надійшло 924,8 тис. грн., в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення  надійшло 441,1 тис.грн.   По  надходженнях виконано майже всі показники. Виконанню надходжень до місцевого бюджету сприяла своєчасна сплата суб’єктами господарювання фіксованого, прибуткового податків, плата за оренду землі, плата за землю, що дало можливість сільській раді планувати видатки, утримувати об’єкти соціальної сфери, забезпечувати їх належне функціонування. Причиною невиконання деяких запланованих видатків по сільських програмах було відсутність коштів на єдиному казначейському рахунку, що призвело до зупинення фінансування казначейською службою.

Протягом 2012 року  кількість суб’єктів господарювання фізичних осіб залишається незміною. На сьогодні мережа об’єктів торгівлі складає 20 об’єктів.

Сільською радою ведеться певна робота щодо вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, вільних виробничих площ, які б могли бути запропоновані малому та середньому бізнесу.

Завдяки торговельній мережі приватної форми власності, територіальна громада забезпечена в повній мірі широким спектром товарів народного споживання.

Під час літнього сезону в с. Залізний Порт відкривається біля 160 торгових об’єктів, які функціонують сезонно.

Із загальної кількості населення 2738 чол., що проживають на території

сільської ради, працездатне населення  1860 чол., з них працюють на постійній основі: в соціальній сфері, приватні підприємці, в сільському господарстві, на власних земельних паях, члени фермерського господарства.

              На період  збирання врожаю працюють громадяни з інших областей

України.

              На території сільської ради  проводиться робота по працевлаштуванню

громадян працездатного віку. Так, між сільською радою та районним центром зайнятості населення підписана угода по працевлаштуванню громадян.

              В полі зору сільської ради знаходиться  провадження діяльності

суб’єктів господарювання в частині оформлення відповідно до чинного

законодавства    відносин з найманою працею.   

Протягом 2012 року вирішувалися питання щодо поліпшення соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян інспектором по роботі з населенням сільської ради. З метою соціального захисту прав і пільг ветеранів  війни, праці, дітей війни, пенсіонерів, одиноких громадян, всіх незахищених верств населення була затверджена сільська програма „Соціального захисту  населення ”. На виконання даних програм з загального фонду Новофедорівської сільської ради на 2012 рік  були виділені кошти в сумі 40000 грн.

На обліку Новофедорівської с/ради зареєстровано і проживають громадяни слідуючих пільгових категорій:

      інваліди війни       -- 2 чол.

      інвалід армії          -- 1 чол.

      учасники бойових дій, , інтерн.  --  5 чол.

      учасники війни     --  39 чол.

      діти  війни             -- 250 чол.

      воїни - афганці       -- 11 чол.

      постраждали від аварії на ЧАЕС  -- 7 чол.

      мед.працівники     -- 14

      вчителі                   -- 15 

      багатодітні сім’ї    -- 15

Складені списки  громадян, яким надається пільга на тверде паливо та скраплений газ відповідно до Закону України в кількості 106 чол.                                                                                                                                                       

З метою виконання програми і в зв’язку з відзначенням Дня виводу військ з Афганістану, з бюджету сільської ради були виділені кошти в сумі 1200 грн.(10 чол.- воїни-афганці та 2 чол.- воїни-інтернаціоналісти). Було відвідано та обстежено умови проживання  37 громадян.

З нагоди проведення урочистого святкування  Дня Перемоги, для надання одноразової  матеріальної допомоги — інвалідам ВВв, учасникам бойових дій та вдовам ВВв з фонду сільської ради були виділені кошти в сумі – 1700 грн.

(1 чол. інв. ВВВ —300 грн)., і (7чол. –по 200 грн).-УБД та вдови.

В с. Залізний Порт та с. Новофедорівка відбулися мітинги пам’яті загиблим у роки ВВв. В приміщенні сільського Будинку Культури за участі учнів Новофедорівської ЗОШ, Залізнопортівської ЗОШ та ансамблю „Степовичка” відбувся святковий концерт.

На День Матері була надана матеріальна допомога в розмірі  5500 грн. багатодітним сім’ям, сім’ям які взяли під опіку дітей та всиновленим   ( 55 дітей – кожному по 100 грн.).

Враховуючи тяжке становище громадян, на виконання програми  „Соціального захисту  населення»  на 2009—2013 роки”, на підставі актів обстеження, з загального фонду сільської ради за період 2012 року були виділені кошти в сумі  14400 грн. 24 громадянам.    Кошти в сумі 5100 грн. були виділені родичам померлих, які мали особливі заслуги та трудові заслуги перед Батьківщиною (діти війни, учасн. війни, ветерани праці) 17 чол. по 300 грн.

         На обліку в Новофедорівській сільській раді  зареєстровані і проживають 15 одиноких громадян, яких обслуговують 2 соціальні працівники. 44 мешканцям громади – пільгові категорії оформлено та подано документів за 2012 рок для призначення житлово-комунальної субсидії, на тверде паливо, скраплений газ. Видано талонів для безоплатного проїзду громадян в кількості --7210 штук.

Оформлено і здано справ для отримання соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, особам які не мають права на пенсію, інвалідам, інвалідам з дитинства, дітям інвалідам, інвалідам внаслідок психічного розладу,  допомога по аліментам -- 202 громадянам.

При активному сприянні Новофедорівської сільської ради, приватних підприємців, були виділені продукти харчування та солодощі для проведення святкових вогників до Дня людей похилого віку в селі Новофедорівка та Залізний Порт. З бюджету сільської ради 46 громадянам, яким за 80 років, була вручена  одноразова грошова допомога  в сумі 4600 грн.( по 100 грн. кожному).

До Дня інваліда, з бюджету сільської ради в сумі 4680 грн. були виділені і вручені кошти інвалідам загального захворювання.( 78 чол. по 60 грн. кожному)

До Дня ліквідатора на ЧАЕС, з бюджету сільської ради, в сумі 700 грн. були виділені і вручені кошти 7 чол. (по 100 грн. кожному)

         Двом дітям-сиротам: Кирилюк Євгенії Іванівні, Багіну Сергію Олександровичу, з загального фонду сільської ради, були виділені кошти в сумі 2000 грн.( по 1000 грн. кожному)

Освітня галузь сільської ради представлена:

-         Залізнопортівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчається 119 учнів;

-         Новофедорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчається 75 учнів;

-         ДНЗ „Теремок”, в якому виховується 45 малят.

     В школах організовано роботу творчих груп, спортивних секцій, шкіл

передового педагогічного досвіду, впроваджується адаптивна система навчання, елементи програми „Крок за кроком”.

     Проводиться планомірна робота щодо пошуку перспективних дітей та

підлітків, які залучаються участі освітянських заходів на рівні району.

     Педагогічні колективи шкіл забезпечують здоровий відпочинок своїх

вихованців, ініціюючи максимальну участь дітей у походах, екскурсіях по рідному краю.

     За останні роки намітилась тенденція щодо збільшення обсягів

фінансування закладів освіти сільської ради. В ЗОШ  сільради функціонують   комп’ютерні  класи.

       На протязі 2012 року за рахунок районного бюджету в

Залізнопортівській ЗОШ здійснюється ремонт опалення. Поточний ремонт класів обох шкіл здійснюється за батьківські кошти.

Процес розвитку української нації, її духовного відродження, традицій, мови значною мірою залежить від ефективності роботи  закладів культури, які спрямовують свою діяльність на збереження та розвиток культурної спадщини, зміцнення матеріально-технічної бази, збереження меморіалів, пам’яток, пам’ятних місць, воїнських поховань.

Протягом 2012 року збережено мережу закладів культури: Новофедорівський сільський будинок культури, бібліотека в с. Новофедорівка. Покращено матеріально-технічну базу, придбано обладнання та інвентар для закладів культури.

Повністю забезпечено потребу у коштах на виплату заробітної плати.

         Для підвищення майстерності, розвитку самодіяльного народного мистецтва, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, збереження гуртків художньої самодіяльності, приймали участь у районних фестивалях „Таврійське намисто”, дитячої творчості „Чарівна кладочка”, сімейної творчості „Тепло сердець”  та багато інших.  Загальна сума фінансування за 2012 рік по програмі розвитку закладів культури становить  11686 грн. в тому числі матеріальне заохочення учасників художньої самодіяльності 3,16 тис. грн. оплата транспортних послуг 6,5 тис.грн.

Реконструкція будівлі СБК в с. Новофедорівка становить 66697,8 грн.

         На території сільської ради функціонують футбольне поле, спортивний майданчик, спортивна зала в Новофедорівській  ЗОШ. Цей спортивний потенціал використовується під час проведення сільських змагань присвячених до Дня Перемоги, Дня Незалежності, Дня Конституції, Дня Молоді та інших свят.

           Всього профінансовано по програмі «Розвитку фізичної культури та спорту на території сільської ради на 2009 – 2011 роки» протягом 2012 року 9070 грн. з них придбання спорт інвентаря та форми 2470 грн., матеріальне заохочення учасникам спортивних змагань 3200 грн., оплата транспортних послуг 3400 грн.

         На базі клубних установ проводяться змагання з військово-прикладних видів спорту до дня захисту Вітчизни.

         На території сільської ради функціонують футбольне поле, спортивний майданчик, спортивна зала в Новофедорівській  ЗОШ. Цей спортивний потенціал використовується під час проведення сільських змагань присвячених до Дня Перемоги, Дня Незалежності, Дня Конституції, Дня Молоді та інших свят.

           Всього профінансовано по програмі «Розвитку фізичної культури та спорту на території сільської ради на 2009 – 2011 роки» протягом 2012 року 9070 грн. з них придбання спорт інвентаря та форми 2470 грн., матеріальне заохочення учасникам спортивних змагань 3200 грн., оплата транспортних послуг 3400 грн.

         На базі клубних установ проводяться змагання з військово-прикладних видів спорту до дня захисту Вітчизни.

На виконання  Закону України  "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки ” від 11.06.2009 року № 1511-VІ, з метою реформування житлово-комунального господарства та створення умов для громади сільської ради   рішенням сесії шостого скликання від 05.01.2011 року № 36   затверджено сільську програму  розвитку житлово-комунального господарства, водозабезпечення та благоустрою сіл Новофедорівської територіальної громади на 2011 – 2014 роки. Відповідно до Програми у 2012 році заплановано виконання завдань на загальну суму 397,8 тис.грн. з сільського бюджету.

В 2012 році проведено значний обсяг робіт в напрямку реформування та розвитку житлово-комунального господарства та витрачено  коштів в сумі 325,7 тис. грн., а саме:

- збереження та видалення побутових відходів в населених пунктах Новофедорівської сільської ради займається КПП « Світанок», згідно угоди про взаємовідносини , в користування наданий полігон ТПП площею 2,8 га., де проводиться  приймання відходів. КПП « Світанок» має в своєму розпорядженні три автомобіля( сміттєвоз з боковою погрузкою)та один самоскид. На літній період заключна угода з двома приватними особами по наданню в оренду автомобіля. Згідно графіка санітарної очистки сіл затвердженого в Голо пристанській СЕС, проводиться плановий вивіз сміття з сіл. Новофедорівська сільська  рада здійснила перерахування коштів в сумі 80 тис. грн.. на поповнення статутного фонду та для придбання спеціальної техніки - бульдозера. За 2012рік на полігон було вивезено 10,1 тисяч тонн ТПВ.

- з початку року виконуючи розпорядження голови Новофедорівської сільської ради ( розпорядження від 15.03.2012року за № 22) проводилась ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ. До цієї роботи було залучені не тільки робітники КПП « Світанок»,а і бази відпочинку, підприємства, а також

люди які відпрацьовували згідно рішення суду. Санітарний стан села Залізний Порт в 2012 році був набагато кращій.

Згідно угод про взаємодію пляжні зони прибирали орендарі пляжних зон.

У квітні 2012 року підприємством проводилось прибирання двох кладовищ в населених пунктах, фарбування пам’ятників, обелісків, покіс трави здійснювався постійно.

Згідно угоди про взаємовідносини комунальному підприємству передана функція надання послуг по водопостачанню населених пунктів. На даний період введенні  шість артезіанські свердловини, три в селі Новофедорівка та три в селі Залізний Порт. Санітарні зони артсвердловин знаходяться в задовільному санітарному стані, на всіх свердловинах встановлені водяні лічильники та  огороджені. Технічний стан водопровідних мереж критичний, враховуючи, що мережі введені в експлуатацію ще в 60 -70-х роках, тому виникає аварійність на мережах. За 2012 рік  було витрачено80 тис. грн.. на ремонт водопровідних мереж. Частково був зроблений обвід магістральної мережі (вулиці Степова – Кооперативна) – 350 м/п. Також за кошти абонентів замінено мережі протяжністю 100 м/п по вулиці 1 Травня та 180 м/п по вулицям Шкільна – Садова.

Освітлення населених пунктів проходить головним чином за рахунок жителів та депутатів сільської ради це в селі Залізний Порт та в селі Новофедорівка біля сільської ради (за кошти бюджету) було проведено освітлення частини вулиці Леніна.

З травня 2012 року підприємству, згідно угоди про оперативне управління, передані очисні споруди. Протягом звітного періоду проводились поточні ремонти  КНС № 1, КНС № 2 – по вулиці Садовій з заміною фекальних насосів. Закуплені резервні насоси, проводиться постійно чистка пісколовлювачів. Територія очисних споруд знаходиться в задовільному санітарному стані.

         Профінансовано по місцевим програмам видатків:

- програма соціального захисту населення сіл Новофедорівської сільської ради на 2011-2014 роки, затверджена рішенням сесії від 05.01.2011 р №37  – на  суму  всього  - 40880 грн.,    

- програма розвитку ЖКГ, водозабезпечення та благоустрою сіл Новофедорівської територіальної громади на 2011-2014 роки, затверджена рішенням сесії від 05.01.2011р. №36  – 436721,78 грн,

- програма розвитку закладів культури на території  сільської ради на 2008-2013 роки затверджена рішенням сесії від 12.02.2009 року № 711–   11686 грн :

- програма розвитку  фізичної культури та спорту сільської ради на 2009-2011 роки, затверджена рішенням сесії від 12.02.2009 року № 711–  9070 грн.,

- програма «Призовна дільниця на 2009-2011 роки» затверджена рішенням сесії від 12.02.2009р. №711  – 4800 грн:

    Розглянувши питання про виконання Програми соціально-економічного розвитку Новофедорівської сільської ради за 2012 рік,  керуючись ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Схвалити звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку Новофедорівської сільської ради за 2012 рік.

3. Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти  на сільського голову Руденко С.В.

 

 

 

 

 

Голова виконкому                                      С.В.Руденко

<!--[if gte mso 9]> <!--[if !mso]> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } <!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Категорія: Рішення виконавчого комітету сільської ради